... przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma,

czy tak się rzeczy mają.

Dz. Ap. 17:11

Kim jest naprawdę Louis Farrakhan

                                   

Louis Farrakhan i jego Naród Islamu robią sporo hałasu wokół siebie. Czy jest to sekta czysto islamska i czy jako taka jest uznawana przez arabskich muzułmanów?
Nie. Ortodoksyjni muzułmanie, zarówno sunnici, jak i szyici, nie chcą, aby utożsamiano ich z ruchem Farrakhana (jest też kilka innych mniejszych grup o nazwie „Naród Islamski”), uważając tę grupę za skrajnie heretycką. Naród Islamski Farrakhana to de facto organizacja fanatycznie rasistowska, głosząca, że czarni to bogowie, a biali to  zło. Naukę tę zapoczątkował „Mistrz” Wallace D. Fard, handlarz odzieżą arabską z Bliskiego Wschodu, który dorobił się dzięki wmawianiu Murzynom, że powinni odziewać się tak jak Arabowie. Co śmieszniejsze, Fard, którego zwolennicy Farrakhana uważają za swojego pierwszego Boga, był  biały! Zniknął on jednak ze sceny, a wtedy pojawił się Elijah Muhammad, ogłaszając, że Fard był wcieleniem Allacha. Pod jego rządami organizacja rosła i kwitła.
Dzisiejszy jej przywódca Louis Farrakhan „wzbogacił” ruch o kolejne dziwactwa. Twierdzi, że został uniesiony do niebiańskiego statku kosmicznego, gdzie usłyszał głos Elijaha Muhammada, budowniczego tegoż statku, który oznajmił mu, że pewnego dnia statek ów, wraz z flotą 15 000 mniejszych pojazdów kosmicznych, zniszczy białego człowieka i ustanowi władzę czarnych. Elijah Muhammad wygłosił zresztą takie proroctwo przed swą śmiercią (o tym niżej), ale nie spełniło się ono. Farrakhan zamierza stworzyć odrębny i niezależny „Naród Islamski”, z własnym rządem, siłami wojskowymi i policyjnymi, systemem sprawiedliwości itd. Gdy nadejdzie czas tworzenia tego niezależnego państwa, zwolennicy Farrakhana mają zabijać każdego, kto stanie im na drodze.
„Allach” Farrakhana, w odróżnieniu od Allacha w ortodoksyjnym islamie, to człowiek z krwi i kości, który stworzył siebie sam z pewnej ciemnej substancji zwanej „elektrycznością”. Farrakhan twierdzi ponadto, że 24 starców w Księdze Apokalipsy to czarni naukowcy, spośród których 12 to bogowie. Jeden z tych „bogów” stworzył ze swojego złego boku białego człowieka. Farrakhan uważa się za wypełnienie proroctwa z Izajasza 9,5-6: „...dziecię nam się narodziło, syn jest nam dany, [...] Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju...”
Niektóre z nauk Narodu Islamskiego odzwierciedlają jego dawne korzenie  wpływ nauk i niektórych fałszywych proroctw Świadków Jehowy. Kiedy na przykład Świadkowie zapowiedzieli na 1975 rok koniec świata, Elijah Muhammad ogłosił, że w latach siedemdziesiątych Allach zniszczy białego człowieka. Jego uczniowie twierdzą, że Muhammad, zmarły w 1975 roku, nadal żyje, i że to on jest Chrystusem Zbawicielem.
Po 12 latach wiernego przestrzegania nauk Muhammada odszedł od ruchu Malcolm X, oburzony skrajną rozpustą, rozrzutnością oraz ewidentnie fałszywymi wymysłami Muhammada. Podczas pielgrzymki do Mekki Malcolm X spostrzegł, jak daleko ruch Czarnych Muzułmanów odszedł od prawdziwych nauk islamu, i zaczął ostrzegać Murzynów przed jego błędami. Zginął od kul zamachowców  grupy czarnych muzułmanów.
Murzyni mają muzułmanów za przyjaciół, nie zdając sobie jednak sprawy, że bez względu na kolor skóry islam wymaga poddania i wzywa do zabijania tych, którzy Allachowi poddać się nie zechcą. Co więcej, to Arabowie byli pierwszymi handlarzami niewolników, którzy łapali Afrykańczyków i sprzedawali ich przybyszom z innych kontynentów.

The Berean Call styczeń 1996.
(za uprzejmą zgodą Wydawców).

                      

http://pl.wikipedia.org/wiki/Louis_Farrakhan

http://www.biography.com/articles/Louis-Farrakhan-9291850

             

                      

                       

                             

 

Pisz do nas: kontakt@tiqva.pl